Cztery medale Octagona na Mistrzostwach Polski

12.03.2013 00:00 red

Zawodnicy Octagona Rybnik, w składzie którego startują również zawodnicy z powiatu wodzisławskiego zdobyli cztery medale Mistrzostw Polski w brazylijskim jiu–jitsu, w formule no–gi, czyli bez kimon.

Zawody MP rozgrywane były w dniach 23 i 24 lutego w Luboniu pod Poznaniem. – Wystartowała w nich rekordowa liczba ponad 700 zawodników – opowiada wodzisławianin Grzegorz Mandzyn,  jeden z czterech zawodników Octagona, którzy wrócili z Lubonia z medalami. Mandzyn wywalczył brązowy krążek w zmaganiach do 85 kg w kategorii masters, w brązowych pasach (to 4 przedostatni stopień zaawansowania w technikach BJJ). Dwóch zawodników tego klubu sięgnęło po tytuły mistrzowskie. Karol Salamon zwyciężył w kategorii do 61,5 kg, w pasach purpurowych (średni 3 stopień zaawansowania). Z kolei Tymoteusz Frydrych został mistrzem w kategorii do 67 kg w pasach niebieskich (2 stopień). Medalową kolekcję Octagona uzupełnił Kamil Kabierz, który w kategorii do 61,5 kg, w pasach białych (1 najniższy stopień) wywalczył medal srebrny.

Na tej samej imprezie brązowy medal wywalczył również Jacek Pasternak, zawodnik Berserkers Team Venganza Racibórz, który na co dzień jest pracownikiem urzędu gminy w Gorzycach. Paternak zmagał się w kategorii masters do 91,5 kg, w pasach niebieskich.

• Numer: 11 (644)
  • Data wydania: 12.03.13