Narciarze z Marklowic najlepsi w kraju

05.03.2013 00:00 red

BIEGI NARCIARSKIE – Finał Biegu na Igrzyska

Wielkim sukcesem naszych zawodników zakończył się Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” 2013.

Wojciech Fojcik z UMKS Marklowice zwyciężył w klasyfikacji generalnej juniorów C,  zdobywając 800 pkt. Podczas ostatnich zawodów rozegranych 2 i 3 marca na Kubalonce potwierdził klasę wygrywając obydwa swoje biegi. W sobotę stoczył zacięty bój o zwycięstwo z  kolegą klubowym Filipem Kroemerem, będąc lepszym na mecie zaledwie o 0,7 sekundy. – Na zjeździe zobaczyłem kątem oka, że Filip mnie wyprzedza, musiałem się więc mocno skoncentrować i liczyć na szybki finisz. To się na szczęście udało –  cieszył się po biegu Wojciech Fojcik. W niedzielę Filip Kroemer był 5. w biegu. W klasyfikacji generalnej zajął ostatecznie drugie miejsce z 585 pkt.

Równie znakomicie zaprezentowały się zawodniczki UMKS Marklowice. Agata Warło wygrała klasyfikację generalną juniorek C, zdobywając 760 pkt. Oliwia Mutwil zajęła 3 miejsce z 510 pkt. W sobotę Oliwia była druga na mecie, Agata czwarta. W niedzielę Agata zwyciężyła, Oliwia była trzecia. Niedzielne zwycięstwo nie przyszło Agacie łatwo. Stoczyła na trasie wspaniałą walkę ze swoją największą konkurentką Weroniką Legierską z Istebnej. O zwycięstwie marklowiczanki, które dało jej wygraną w klasyfikacji generalnej, zdecydowały ostatnie metry. – Mimo wygranej, ten bieg nie do końca układał się po mojej myśli, ponieważ od początku musiałam prowadzić i podjąć ostrą walkę. Nie było momentu, w którym mogłabym odpocząć. Mając przed sobą dwa ostatnie podbiegi postanowiłam pójść na całość – albo się uda, albo nie. A teraz – po prostu wielka radość – skomentowała Agata Warło.

Do niedzieli pierwsze miejsce w klasyfikacji kategorii juniorek B zajmowała Sylwia Molitor z UMKS Marklowice razem z Karoliną Trzaską ze Szczyrku. Obydwie miały po 540 pkt. O wszystkim decydował ostatni bieg na 7,5 km łyżwą. Wygrała Trzaska o 10,6 sek., wyprzedzając na mecie drugą marklowiczankę. Sylwia Molitor zajęła więc znakomite drugie miejsce w generalce.

Na Kubalonce udanie startowała również Dominika Bielecka z MKS Wodzisław. W sobotę była druga, w niedzielę trzecia. W klasyfikacji klubowej UMKS Marklowice zajął 6. miejsce. Zwyciężył tak jak w latach poprzednich MULKS Tomaszów Lubelski.