Wysoka wygrana wodzisławskich koszykarzy

19.02.2013 00:00 red

KOSZYKÓWKA – Rozgrywki koszykarzy MU-14

4 lutego koszykarze MKS-u Wodzisław rozegrali we własnej hali kolejne spotkanie w ramach rozgrywek eliminacyjnych Mistrzostw Polski młodzików starszych MU-14 w grupie śląsko-opolskiej. Ich rywalem była drużyna Niwy Oświęcim. Zdecydowanie lepsi okazali się wodzisławianie.

Od początku meczu przewaga drużyny wodzisławskiej nie podlegała żadnej dyskusji. Agresywna obrona na całym boisku spowodowała, że po dwóch minutach meczu MKS prowadził 11:1. Kolejne kwarty tylko utwierdziły obserwujących spotkanie kibiców w przekonaniu, że miejscowi wysoko pokonają rywali. W czwartej kwarcie co prawda goście zagrali odważniej i byli skuteczniejsi, a wodzisławianie przebywający w tej kwarcie na parkiecie nieco spuścili z wysokiego tonu jaki narzucili ich koledzy w poprzednich częściach meczu. W efekcie ta kwarta została wygrana przez Niwę, która jednak tylko nieco zmniejszyła rozmiary porażki. Mecz zakończył się bowiem pewną wygraną podopiecznych Marka Malika aż 94:51.

Grali i punktowali dla MKS-u: Syska 19, Wieczorek 19, Paryło 14, Wilk 14, Wutke 11, Adamczewski 6, Banasik 5, Pawliński 4, Adamczyk 1, Wodecki 1. W zawodach brali też udział: Prochasek, Rybiński.

MKS Wodzisław - KS Niwa Oświęcim  94:51
(23:11, 31:5, 33:12, 7:23)

• Numer: 8 (641)
  • Data wydania: 19.02.13