imieniny: Aliny, Justyny, Benona

Zadecydowała trzecia kwarta

05.02.2013 00:00 red

KOSZYKÓWKA – Rozgrywki MU–14

Koszykarze MKS-u Wodzisław pokonali we własnej hali drużynę MOSM-u Tychy. Mecz odbył się 28 stycznia w ramach rozgrywek eliminacyjnych Mistrzostw Polski koszykarze MU-14 grupy śląsko-opolskiej.

Początek meczu zdecydowanie należał do wodzisławian, którzy prowadzili już 12 punktami. Później jednak goście rozpoczęli odrabiać straty. Po pierwszej kwarcie MKS prowadził już tylko 4 punktami. Druga kwarta należała do gości i na przerwę podopieczni Marka Malika schodzili z 3 punktami straty. W szatni doszło chyba do sporego wstrząsu, bo po przerwie wodzisławianie grali jak natchnieni i w efekcie trzecią kwartę wygrali w rozmiarach 27:3. Dopingowani przez swoich kibiców wodzisławianie w czwartej kwarcie utrzymali bezpieczny dystans i ostatecznie wygrali 78:59.

Na tablicach wyróżniali się Jakub Wieczorek (18 zbiórek) i Kamil Syska (17 zbiórek). Najskuteczniejszym zawodnikiem był Bartosz Banasik, zdobywca 19 punktów. W defensywie najlepiej zagrał Jan Paryło, który zaliczył 8 przechwytów piłki. Wygrana z Tychami to 15 zwycięstwo zespołu MKS-u w 18 meczach. Drużyna Marka Malika zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli, ustępując 3 punktami Dąbrowie Górniczej. Ma co prawda punkt przewagi nad MKKS-em Rybnik, ale rywale zza między mają rozegrane jedno spotkanie mniej.

Skład i punkty dla MKS–u: Banasik 17, Paryło 15, Wilk 14, Wieczorek 11, Syska 9, Wutke 5, Pawliński 3, Adamczyk 2. W zawodach brali też udział: Adamczewski, Prochasek, Wodecki, Rybiński.

MKS Wodzisław – MOSM Tychy 76:57
(20:16, 13:21, 27:3,16:17)

• Numer: 6 (639)
  • Data wydania: 05.02.13