imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

Zorza Wodzisław coraz bliżej medalu

22.01.2013 00:00 red

SIATKÓWKA Mistrzostwa Śląska młodziczek

12 stycznia w Zespole Szkół nr 3 odbył się pierwszy z czterech turniejów finałowych mistrzostwach Śląska młodziczek. Podopieczne Mariusza Lechowicza nie zawiodły, pokazując najwyższy poziom gry w tej grupie rozgrywkowej. Pierwszy mecz z SMS BKS Aluprof Bielsko Biała zaczął się dla gospodyń niedobrze. Popełniały błędy, z których przeciwniczki zdobywały punkty. Błędy te wynikały głównie z ogromnej chęci zwycięstwa oraz ciśnienia jakie udzielało się wszystkim na sali. Mimo pogoni za każdym straconym punktem Zorza tę partię przegrała 17:25. Pobudzone chęcią wygranej, w drugim secie wodzisławianki pokazują, że są w najlepszej formie, a przegrana pierwszego seta to tylko małe potknięcie. Wygrywają 25:9 i w tajbreku również nie dają szans rywalkom pokonując je w całym meczu 2:1. Kolejny mecz Zorza rozgrywała z VC Victorią MOSiR Cieszyn, która miała już na koncie przegraną SMS BKS Bielsko Biała 1:2.

Mecz z Victorią był dla obu zespołów bardzo ważny. Gospodynie wygrały go 2:0 (25:15, 25:21) otwierając sobie drogę do zdobycia medalu w finałach mistrzostw Śląska młodziczek.

– Owocuje ciężka praca na treningach i droga, którą obraliśmy. Jestem zadowolony z poziomu gry i ze zrealizowania założeń taktycznych, bez których gra na tym poziomie nie gwarantuje dobrego wyniku. Liczę, że na kolejnych dwóch turniejach pokażemy się również z dobrej strony i gra będzie cieszyła zarówno nas jak i naszych wspaniałych kibiców – powiedział po zakończeniu turnieju Mariusz Lechowicz.