Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Na wstępie

22.01.2013 00:00 red

Tomasz Raudner - Redaktor naczelny Nowin Wodzisławskich

Zastanawiam się nad rozwijającym się protestem w obronie Szkoły Podstawowej nr 28 w Wodzisławiu. Naszła mnie myśl, jak mają się teraz czuć rodzice dzieci z SP 10, czyli szkoły, która wg protestujących bardziej nadaje się do zamknięcia niż SP 28. Zwłaszcza jak mają się czuć rodzice mieszkający w obwodzie SP 28, którzy jednak wybrali SP 10, uważając ją za lepszą. Czy oni wszyscy się mylą? Czy oni nie kierują się dobrem swoich dzieci? Ja będąc takim rodzicem, zaznaczam – nie jestem, czułbym dyskomfort. Powiem więcej, powiedziałbym głośno, że nie życzę sobie deprecjonowania wartości SP 10 kosztem SP 28. I gdyby jakieś ruchy miały dotyczyć mojej szkoły, też żądałbym wysłuchania mojego zdania. Bo nie wyobrażam sobie, żeby głosu mieszkańców słuchać wybiórczo.

Drodzy Czytelnicy, uwadze Waszej polecam bogato ilustrowane zdjęciami artykuły o ciekawych przedsięwzięciach i pasjach. Jeden dotyczy przygotowań do wyprawy poczciwym małym fiatem przez Azję, drugi – filmu harcerzy o Rydułtowach. To są informacje pozytywne, a tych, czasem mam takie wrażenie, jest za mało.

  • Numer: 4 (637)
  • Data wydania: 22.01.13