Nasi weterani w czołówce tenisowego Grand Prix Polski

08.01.2013 00:00 red

Sporym sukcesem pingpongistów z powiatu wodzisławskiego zakończyło się IV Grand Prix Polski, rozegrane w dniach 7-9 grudnia w Węgierskiej Górce.

W zawodach zmagało się 150 zawodników z całego kraju, a medale przywieźli Bernard Oślizło, Antoni Szwab i Wojciech Kaptur.

Spośród zawodników z naszego regiony największe sukcesy święcili przedstawiciele najstarszych kategorii. Kategorię 65-69 lat wygrał Bernard Oślizło ze Skrzyszowa, pokonując w finale Jerzego Osickiego z Polkowic 3:1. W tej samej kategorii 3. miejsce zajął Wojciech Kaptur z Wodzisławia, pokonując w meczu o miejsce na podium Tadeusza Pytkowskiego z Łowicza również 3:1.

W kategorii 70-74 lata bardzo dobrze zaprezentował się Antoni Szwab z Wodzisławia, zajmując w niej 2. miejsce. W finale uległ wielokrotnemu medaliście mistrzostw Polski Ryszardowi Banaszkiewiczowi 0:3. Za to w drodze po medal, w półfinałowym pojedynku pokonał wyżej notowanego Tadeusza Szopę z Krakowa 3:0.

Pozostali zawodnicy z naszego powiatu zajęli miejsca w środku stawki w silnie obsadzonych kategoriach. Marek Kaczorek w kategorii 50-59 lat zajął ostatecznie miejsce w przedziale 17-24, wcześniej wygrywając grupę bez porażki. Z kolei Jerzy Wrzód w kategorii 60-64 lata zajął 9. miejsce.

• Numer: 2 (635)
  • Data wydania: 08.01.13