Sparta z mistrzowskim tytułem, Moby Dick z wicemistrzowskim

02.01.2013 00:00 red

HOKEJ STOŁOWY – Mistrzostwa Polski

Drużyna Sparty Czyżowice obroniła tytuł Mistrza Polski w hokeju stołowym. Drugie miejsce zajęła drużyna Moby Dicka Wodzisław. Zawody odbyły się 15 i 16 grudnia w Kluczborku.

W Kluczborku rywalizowało ponad 100 zawodników, głównie z południa Polski, gdzie hokej stołowy jest coraz popularniejszą dyscypliną. Kluby z powiatu wodzisławskiego, które są pionierami tej gry w naszym kraju powtórzyły sukcesy z ubiegłego roku. Po raz drugi mistrzem została Sparta, która zagrała w składzie: Marek Kurasz, Artur Kurasz, Sławomir Łuska, Patryk Duda i Piotr Łyp. Także po raz drugi tytuł wicemistrzowski wywalczył Moby Dick.

Również indywidualnie zawodnicy z klubów naszego powiatu nie zawiedli. W kategorii U–12 tytuł mistrzowski wywalczył Tobiasz Kacprzak, w kategorii U–15 Sparta wywalczyła dublet – tytuł mistrza wywalczył Patryk Duda, a miejsce 2. zajął Sławomir Łuska. W kategorii wiekowej U–18 brązowy medal wywalczył Łukasz Bieniek z Moby Dicka Wodzisław. W kategorii dziewcząt wygrała Martyna Mazurczyk z Moby Dicka, a 2. miejsce zajęła Natalia Gawełczyk ze Sparty. W kategorii seniorów zawodnicy Sparty zdobyli dublet. Wygrał Marek Kurasz, przed Arturem Kuraszem. Oprócz zmagań w hokeju stołowym na mistrzostwach rywalizowano również w rod-hokeju (gra podobna do stołowych piłkarzyków) i air-hokeju (cymbergaj). Również tu nie zabrakło sukcesów. W Rod-hokeju w kategorii U-15 wygrał Sławomir Łuska, zaś w kategorii seniorów Artur Kurasz zajął 2. miejsce. Co ciekawe, relację telewizyjną z mistrzostw przeprowadził m.in. Teleexpress.

Organizatorem mistrzostw były Polska Federacja Hokeja Stołowego, Polskie Towarzystwo Kulturalne, Urząd Miasta Kluczbork, OSiR Kluczbork, natomiast honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Kluczbork.

• Numer: 1 (634)
  • Data wydania: 02.01.13