Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

Jubileuszowy bieg Gazety Wodzisławskiej

02.10.2012 00:00 red

WODZISŁAW – 334 zawodników wystartowało 28 września w XX Biegu Ulicznym Gazety Wodzisławskiej – Memoriale im. Leszka Kowalczyka

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych wygrała Natalia Załęska z SP nr 28. Druga dobiegła Kaja Gaca z ZSS w Radlinie, a trzecia Mariola Tlołka z SP nr 5. Wśród chłopców najszybszy okazał się Dorian Leśniewski z SP nr 3. Kolejne miejsca na podium zajęli Bartosz Pacha z SP nr 8 i Sebastian Weczerek z SP nr 17. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła SP nr 1 z Marklowic. Drugie miejsce zajęli uczniowie z ZSS w Radlinie, a trzecie z SP nr 21 w Wodzisławiu.

Najszybszą okazała się Oliwia Mutwil z gimnazjum w Marklowicach. Druga na metę przybiegła Wioletta Walocha z G 2, a trzecia Roksana Pawluczuk z G 1 w Rydułtowach. Wśród chłopców pierwszy był Filip Kroemer z gimnazjum w Marklowicach. Drugą nagrodę zdobył Wojciech Fojcik z tej samej szkoły. Na trzeciej lokacie uplasował się Mateusz Kilian z G 2. Drużynową klasyfikację wygrało gimnazjum w Marklowicach, srebro otrzymało G 2, a brąz G 1.

Wśród dziewczyn ze szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjna była Karolina Wojaczek z I LO w Rybniku. Srebro powędrowało do Karoliny Zaremby z ZS w Gogołowej, a brąz do Marty Krakowczyk z ZSE. W gronie chłopaków podium wywalczył Tomasz Jurczyk z II LO. Drugi na metę przybiegł Krzysztof Tarnowski z ZST, a trzeci Rafał Kotorski z ZST w Rybniku. Drużynowo najlepiej wypadli uczniowie II LO w Rybniku. Drugie miejsce zajął ZSE.

Jak co roku startowali też nauczyciele. Miejsca na podium zajęli kolejno: Łukasz Mika z ZSS w Radlinie, Sławomir Szurek z G 1 w Rydułtowach i Andrzej Piecha z I LO w Rybniku. W organizowanej po raz pierwszy kategorii open główną nagrodę zdobył Krzysztof Szymanowski, za nim był Mateusz Maciejczyk i Krzysztof Marek. W biegu wzięli też udział przedstawiciele Izby Gospodarczej w Wodzisławiu i komendant wodzisławskiej straży miejskiej, Janusz Lipiński. – Narzekaliśmy z komendantem na ograniczenia prędkości. Chcieliśmy dogonić czołówkę, ale nie mogliśmy za bardzo przyspieszać – komentuje Krzysztof Dybiec z IG.