Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Superniania poprowadzi warsztaty w Wodzisławiu

11.09.2012 00:00 red

WODZISŁAW Dorota Zawadzka, znana szerzej jako Superniania oraz Katarzyna Bosacka, autorka programu Wiem co jem w TVN Style, autorka wielu publikacji na temat zdrowia, urody poprowadzą bezpłatne wykłady i warsztaty w Zespole Placówek Szkolno– Wychowawczo– Rewalidacyjnych w Wodzisławiu.

Spotkanie z Supernianią odbędzie się 18 września o godz. 16.00, z dziennikarką telewizyjną 21 września o godz. 16.00. Osoby zainteresowane udziałem w wykładach i warsztatach mogą się zgłosić telefonicznie pod nr 511 058 613 do 14 września. Warsztaty są otwarte, jednak pierwszeństwo w zapisach mają rodzice i opiekunowie uczniów oraz absolwentów Zespołu Placówek. 

Warsztaty są elementem projektu „Dorastam, pomagam dorosnąć” realizowanym przez Stowarzyszenie Czyń Dobro razem z Zespołem Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych. Stowarzyszenie zdobyło na przedsięwzięcie 28 tys. zł z Fundacji PZU w ramach konkursu rozwijania aktywności niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w 2012 roku. Projekt skierowany jest do 40 niepełnosprawnych intelektualnie uczniów i absolwentów Zespołu Placówek powyżej 13. roku życia, mieszkających lub uczących się w powiecie wodzisławskim, a także ich rodzin. – Celem jest wsparcie zorganizowanej opieki nad niepełnosprawnymi w zakresie szeroko pojętej edukacji seksualnej oraz zwiększenie samodzielności i akceptowanej aktywności społecznej osób niepełnosprawnych, wyposażenie młodzieży w wiadomości i umiejętności związane z dojrzewaniem oraz rolami społecznymi, prawami i obowiązkami związanymi z kobiecością i męskością – wyjaśnia Grzegorz Żymełka ze stowarzyszenia „Czyń Dobro”. Z całości powstanie film, dokumentujący realizację projektu.

(tora)

  • Numer: 37 (618)
  • Data wydania: 11.09.12