Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

W Lubomi rozdają ekologiczne torby

04.09.2012 00:00 red

LUBOMIA – Podpatrzyli pomysł u innych, z powodzeniem realizują go u siebie

Władze Lubomi postanowiły wyjść naprzeciw ekologicznym trendom. Gmina kupiła 2 tys. ekologicznych toreb, które rozdaje mieszkańcom i klientom odwiedzającym Urząd Gminy. – To torby wielokrotnego użytku, które z powodzeniem można zabierać na zakupy i stosować zamiast plastikowych jednorazówek – podkreśla Maria Fibic, zastępca wójta Lubomi. Torby mają urozmaicone wzornictwo – niektóre po zwinięciu wyglądają jak zabawki. Są chętnie wybierane przez młodszych mieszkańców gminy. – To również element edukacji środowiskowej, realizowanej ze środków przeznaczonych na ochronę środowiska – mówi Fibic. Dlatego na każdej torbie widnieje napis „Chronię środowisko – Gmina Lubomia”.

Jak przyznaje pani wójt, pomysł został podpatrzony na szkoleniu, na którym obecny był jeden z lubomskich urzędników. Teraz z powodzeniem realizowany jest w Lubomi. Zainteresowanie torbami jest spore. – Mam nadzieję, że ludzie będą chcieli z nich korzystać. Już miałam taki przypadek, że pewien mieszkaniec dostał od nas torbę, ale zakupy do domu niósł w jednorazówkach. Kiedy zwróciłam mu uwagę, że przecież ma ekologiczną torbę na zakupy  odpowiedział, że woli ją sobie zostawić na pamiątkę – mówi z uśmiechem pani wójt.  Ekologiczne torby będą rozdawane na dożynkach.

(art)

  • Numer: 36 (617)
  • Data wydania: 04.09.12