Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Doradzą uczniom, co po szkole

04.09.2012 00:00 red

POWIAT – Trwa kolejna rekrutacja do projektu „Mam zawód – mam pracę w regionie”

Od 4 września do 5 października będzie prowadzony drugi nabór uczniów klas II, III i IV techników oraz II i III zasadniczych szkół zawodowych do unijnego projektu systemowego „Mam zawód – mam pracę w regionie”. Uczestnicy wezmą m.in. udział w zajęciach z doradcą zawodowym, który ma pomóc w wyborze kierunków zdobywania nowych kwalifikacji. W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w bezpłatnych kursach, stażach, praktykach, zajęciach dodatkowych czy zajęciach wyrównawczych podnoszących kwalifikacje w danym zawodzie. Skorzystają także szkoły, do których trafi sprzęt wykorzystywany w pracowniach nauki zawodu.

Całkowita wartość projektu to 2,9 mln zł, z czego wkład własny powiatu to ok. 400 tys. zł.

W projekcie biorą udział następujące szkoły: Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu, Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach oraz Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu.

Kandydaci powinni złożyć następujące dokumenty: formularz zgłoszeniowy, oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, ankietę rekrutacyjną. Dokumenty przyjmowane będą w sekretariatach wymienionych szkół do 5 października (uczeń składa dokumenty w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza).

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 32 412 09 69 bądź drogą elektroniczną pod adresem ewelina.mazur@powiatwodzislawski.pl, jak również na stronie internetowej www.mamzawod–mamprace.slaskie.pl.

(raj)

  • Numer: 36 (617)
  • Data wydania: 04.09.12