Poniedziałek, 3 czerwca 2024

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

RSS

Dzieci wyruszyły na muzyczne wędrówki

10.07.2012 00:00 red

WODZISŁAW Do 12 lipca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu odbywają się zajęcia muzyczno-plastyczne „Muzyczne wędrówki”.

Jest to impreza cykliczna odbywająca się w ramach akcji Wakacje w Bibliotece. – Zajęcia nigdy się nie powtarzają, co roku jest nowy temat. Uczęszcza na nie 30 dzieci. Z roku na rok przychodzą nowe, ale widuje się też takie, które chodziły na zeszłoroczne zajęcia. Codziennie dzieci dostają drobne upominki i słodycze. Przyznawane są również liczne nagrody – mówi Ewa Antoniewicz, prowadząca zajęcia. – Bardzo podobają mi się zajęcia. Malujemy i bawimy się. Mamy bardzo fajne tematy. Uczęszczam na zajęcia, ponieważ chciałam udoskonalić się w tworzeniu różnych rysunków – mówi Katarzyna Kamińska, jedna z uczestniczek. –  Najbardziej podobają mi się konkursy i rywalizacja. Poszedłem na zajęcia, ponieważ chciałem pokazać, że coś umiem – dodaje Kacper Nowak. Dzieci na zajęciach wykonały m.in. swój własny papierowy teledysk, kukiełki przypominające ulubionych piosenkarzy oraz instrumenty pochodzące z Afryki, Meksyku i Indii.

Na wakacje zawsze staramy się organizować tego typu zajęcia, aby dzieci mogły nie tylko bawić się, ale przy okazji czegoś się nauczyć i rozwijać swoje zdolności – mówi Ewa Wrożyna-Chałupska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu.

(aro)

  • Numer: 28 (609)
  • Data wydania: 10.07.12