Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Nagroda główna dla ucznia z Wodzisławia

12.06.2012 00:00 MAD

WODZISŁAW 6 czerwca odbył  się finał V Międzynarodowego Konkursu Informatycznego organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, Politechnikę Śląską oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Rybniku.

Pierwszy etap był testem wiedzy z zakresu szeroko rozumianej informatyki. Zadanie finałowe również było niełatwe – uczestnicy stworzyć musieli stronę internetową, której tematem były podróże kosmiczne i wszystko, co się z nimi wiąże – fakty oraz mity.

Do finału konkursu zakwalifikowało się kilkudziesięciu uczestników z grupy ponad 160 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Gimnazjum nr 2 reprezentowali: Maria Szpilka, Olga Wołodkiewicz oraz Kamil Muca. Ten ostatni zdobył I miejsce. – Moja strona była chyba po prostu ciekawa, zaaplikowałem na niej kilka nowych rozwiązań – przyznaje Kamil. Uczeń opracował quiz wiedzy o kosmicznych podróżach, którego ukończenie honorowane było certyfikatem. – Ten certyfikat można ściągnąć i wydrukować, jest przeze mnie podpisany – tłumaczy swój pomysł zwycięzca konkursu w kategorii gimnazjalnej.

W nagrodę weźmie udział w zajęciach w Laboratorium Wirtualnego Latania na wydziale automatyki, elektroniki i informatyki na Politechnice Śląskiej. Do konkursu Kamila przygotowywała Agnieszka Rudzka–Gajda.

(red)

  • Numer: 24 (605)
  • Data wydania: 12.06.12