Ochotnicy z Pszowa mistrzami, panie ze Skrzyszowa na podium

12.06.2012 00:00 MAD

PSZÓW, SKRZYSZÓW Drużyna seniorów wywalczyła mistrzostwo podczas wojewódzkich zawodów sportowo – pożarniczych rozegranych 19 maja w Jastrzębiu.

Druhowie obronili tym samym tytuł zdobyty na poprzednich zawodach 4 lata temu. OSP Pszów wystawiła do zawodów jeszcze drużynę w grupie młodszej. Oni z kolei uplasowali się na 3. miejscu, tak samo jak 4 lata temu. Z powiatu wodzisławskiego w zawodach startowały jeszcze panie z OSP Skrzyszów. Zajęły 3. miejsce w swojej kategorii. W zawodach w Jastrzębiu startowało w sumie ponad pięćdziesiąt drużyn mężczyzna i kobiet w dwóch grupach wiekowych oraz młodzież z całego województwa. Zwycięstwo w województwie premiuje startem w zawodach krajowych, które są eliminacjami do przyszłorocznej olimpiady pożarniczej we Francji.