Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Toaleta publiczna w mieście… rzadki widok

05.06.2012 00:00 red

WODZISŁAW. Samoobsługowy kontener stanął na parkingu przy ul. Arendarskiej.

Od dawna mieszkańcy narzekają na brak toalet miejskich. Wiosną i latem są one niezbędne częściej, m.in. ze względu na większą ilość wypijanych „na mieście” napojów. Obecnie skorzystać można z wc przy urzędzie miasta (parking za budynkiem głównym). Jeden toy–toy znajduje się przy parku miejskim. Można także korzystać z ubikacji w Wodzisławskim Centrum Kultury i wodzisławskiej bibliotece. Toalety udostępni także wodzisławskie muzeum. Obecnie trwa ich remont.

Na ostatniej sesji rady miejskiej na brak toalet uwagę zwróciła Barbara Orzechowska, szefowa wodzisławskiego sanepidu. Problem widzą także władze miasta, stąd decyzja o zainstalowaniu wc na parkingu przy ul. Arendarskiej. Miejsce wybrano ze względu na dostęp do mediów. Koszt kontenera to ok. 66 tys. zł. Można z niego skorzystać za złotówkę. Instalacją i wykonaniem prac dodatkowych zajęli się pracownicy Służb Komunalnych Miasta. Podobna toaleta stanie prawdopodobnie na targowisku przy ul. Targowej. Realizacja zadania uzależniona jest od oceny unijnego projektu na modernizację targowiska. Wniosek o dofinansowanie złożyły Służby Komunalne Miasta. Przewiduje się, że koszt projektu wyniesie ok. 600 tys. zł.

(raj)

Gdzie za potrzebą:

Włodzimierz Jonik, Wodzisław

Nigdy nie korzystałem z publicznych toalet, nie wiem, gdzie są ulokowane w Wodzisławiu. Kiedy muszę iść za potrzebą, nie mam innego wyjścia tylko iść w krzaki.

Sylwia Zawartowicz, Wodzisław

Jak już muszę pilnie skorzystać z toalety to idę do McDonalda lub Kauflanda. Mam pewność, że tam jest czysto i nie muszę niczego kupować, żeby wejść do ubikacji.

Zofia Lempart, Wodzisław

– Jeśli koniecznie muszę skorzystać z toalety to idę do E.Leclerca, który jest najbliżej centrum. Do toy–toya w parku nie wchodzę, jest niehigieniczny.

  • Numer: 23 (604)
  • Data wydania: 05.06.12