Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Moda na zumbę opanowała miasta

15.05.2012 00:00 red

POWIAT – Łączy taniec z aerobikiem, poprawia kondycję i pomaga zrzucić parę kilogramów

Coraz większą popularnością w powiecie wodzisławskim cieszą się zajęcia pod tajemniczo brzmiącą nazwą zumba. To  połączenie prostych kroków tanecznych, kombinacji ruchów, rytmów latynoskich i nie tylko. To wszystko połączone z energetyczną muzyką porywa do zabawy.

Panowie mile widziani

Zumba posiada cechy tańca i aerobiku, co doceniają głównie kobiety. Poprzez regularne uczęszczanie na zajęcia mają okazję zrzucić kilka kilogramów oraz odpowiednio ukształtować swoją sylwetkę. Pracuje każda część ciała, co poprawia dodatkowo kondycję.

– Zumba cieszy się ogromnym powodzeniem. Generalnie na zajęcia przychodzą panie, panów jest bardzo mało. Nie wiem czy to wynika z ich wewnętrznego oporu do tańca. Panowie także mogą przychodzić i spełnić się na zajęciach. Jest bardzo duży rozrzut wieku, od szkoły średniej aż po 50 + – mówi  Joanna Dziedzic, instruktorka zumby ze Szkoły Tańca Tańczymy.

Pozytywne zmęczenie

– Lubię połączenie tańca i ćwiczeń, więc tutaj jestem. Zumba daje mi dużo pozytywnej energii – uśmiecha się Magdalena Bizek, uczestniczka zajęć w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Tańczy także Magdalena Szymańska. – Taniec dodaje kobietom trochę gracji. Zumba to swego rodzaju pozytywne zmęczenie. Nie wykańcza, ale daje dodatkową energię na zrobienie jeszcze czegoś pożytecznego w domu – mówi pani Magda.

Uczestnicy pierwszych zajęć w większości wracają na kolejne. Są i tacy, którzy jeżdżą na zajęcia po całym powiecie wodzisławskim. Lekcje zumby odbywają się m.in. w Wodzisławiu, Radlinie, Pszowie, Rydułtowach oraz Rybniku.

(aro), fot. Dominik Gajda

  • Numer: 20 (601)
  • Data wydania: 15.05.12