Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Marsz dla życia i rodziny przejdzie przez Wodzisław

15.05.2012 00:00 red

WODZISŁAW – Miasto dołączy do 40 innych miast w całej Polsce

3 czerwca na ulice 41 miast (m.in. Raciborza, Jastrzębia-Zdroju i Katowic) wyjdą rodziny, by zamanifestować swoją radość z kultywowania tradycyjnych wartości. Pojawią się niewątpliwie akcenty dotyczące ochrony życia, głównie dzieci nienarodzonych. W ten sposób wodzisławianie chcą się duchowo zjednoczyć się z uczestnikami VII Światowego Spotkania Rodzin, które w tym samym czasie odbywać się będzie w Mediolanie z udziałem papieża Benedykta XVI.     

Rodzina receptą na kryzys

Marsz organizowany jest pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys”. – Chcemy pokazać, że jesteśmy dumni z życia w rodzinie. Szczególnie dzisiaj, kiedy unika się promowania rodziny w mediach i w życiu społecznym. Nie mam wątpliwości, że rodzina jest receptą na kryzys, zarówno ten moralny jak i ekonomiczny. Dzięki więzom miłości, wzajemnego poszanowania i zrozumienia te trudności łatwiej przezwyciężyć – mówi Jan Kaczyński, dyrektor Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu, jeden z organizatorów Marszu.

Wspólne czytanie pod biblioteką

Przedsięwzięcie rozpocznie się o godz. 11.30 mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP przy wodzisławskim rynku. Stąd uczestnicy przejdą pod wodzisławską bibliotekę. – Tutaj w ramach akcji „Cała Polska czyta Dzieciom” będziemy zachęcać rodziców, by często czytali swoim pociechom. Zaprosimy również do wspólnej recytacji „Lokomotywy” Tuwima – mówi Ewa Wrożyna-Chałupska, dyrektor biblioteki w Wodzisławiu.

Spod biblioteki marsz przejdzie ulicami 26 Marca i  Harcerską do ul. Kubsza. Przed wodzisławskim muzeum młodzież z Gimnazjum nr 2 zaprezentuje krótki program artystyczny. Finał akcji odbędzie się z kolei na rynku, gdzie uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia Rodzin Katolickich wystąpią w spektaklu „Bóg się nie pomylił”. Opowiedzą w ten sposób o poszanowaniu każdej istoty ludzkiej, także tej poważnie chorej.   

Rafał Jabłoński

  • Numer: 20 (601)
  • Data wydania: 15.05.12