Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Na razie połączenia domów kultury nie będzie

24.04.2012 00:00 red

MSZANA – Co z połączeniem gminnych ośrodków kultury?

W marcu ubiegłego roku radni gminy Mszana podjęli uchwałę intencyjną dotyczącą połączenia ośrodków kultury. Po ewentualnym połączeniu WOKiR-y w Mszanie i Połomi tworzyłyby jeden gminny ośrodek kultury. Czy i kiedy miałoby do tego dojść? – Na razie sprawa połączenia jest odroczona – mówił wójt Mirosław Szymanek na spotkaniu sołeckim w Połomi. –  Dałem obydwu ośrodkom czas na zmiany i wykazanie się. Nową dyrektor w Połomi powołałem po rozmowach z kilkoma kandydatami. Nie było czasu na ogłaszanie konkursu. Na razie z jej pracy jestem zadowolony – wyjaśniał wójt.

W rozmowie z „Nowinami Wodzisławskimi” wójt dodaje: – Ośrodek w Połomi zaczął dobrze funkcjonować i  nie chciałbym tego niszczyć. Gdybym stworzył Gminny Ośrodek Kultury, wtedy Połomia byłaby filią Mszany i mogłoby to zachwiać działalnością prowadzoną przez połomską placówkę.

Tak więc ewentualne połączenie placówek to chyba melodia przyszłości i to tej dalszej, zważywszy dodatkowo na fakt, że zmieni się szefostwo WOKiR-u w Mszanie, skąd od 1 czerwca do radlińskiego MOK-u odchodzi dyrektor Tomasz Miler. – Pojawiła się zupełnie nowa sytuacja – komentuje wójt Szymanek. – Mamy dyrektora, który dobrze funkcjonuje w WOKiR-ze w Połomi i konieczność wyboru nowego dyrektora w Mszanie. Może znajdą się osoby, które same zgłoszą chęć pokierowania tym ośrodkiem, z których można będzie wyłonić i powołać nowego szefa. Mam jeszcze czas na zastanowienie się jaką decyzję podejmę. Zawsze mogę też ogłosić konkurs na to stanowisko.  

(abs)

  • Numer: 17 (598)
  • Data wydania: 24.04.12