Wtorek, 11 czerwca 2024

imieniny: Barnaby, Radomiła, Feliksa

RSS

Nie zapominają o bohaterach z AK

20.03.2012 00:00 red

WODZISŁAW – Konkurs historyczno-strzelecki w ramach projektu „Jestem Patriotą”

Wodzisławska biblioteka i Zespół Szkół Technicznych to organizatorzy kolejnego przedsięwzięcia o tematyce historycznej.  Tym razem upamiętniono 70. rocznicę powstania Armii Krajowej.

W pierwszym dniu 12 marca młodzież gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych rywalizowała w konkursie historyczno-strzeleckim. W grupie młodszej triumfowali: Jacek Stokowy i Paweł Rduch, uczniowie Gimnazjum w Gołkowicach. Na drugim miejscu Kamil Niziołek i Michał Czepczor z G1 w Rydułtowach, natomiast trzecie miejsce zajęli: Ania Marcol i Krystian Szantar z Gimnazjum w Czyżowicach. W grupie starszej zwyciężyli gospodarze z ZST w składzie: Martyna Mielańczyk i Grzegorz Bauerek przed Pawłem Wuwrem i Witkiem Wośkowiakiem z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu. Trzecie miejsce dla Ramony Skaby i Jarosława Tokarczyka z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu.

Nagrody wręczono dzień później, 13 marca w wodzisławskiej bibliotece. W tym dniu uczestnicy zmagań i zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą AK. Wysłuchali także wykładu dr Józefa Musioła pt. „Żołnierze AK ziemi wodzisławskiej”. Na zakończenie swoimi wspomnieniami podzielili się sami kombatanci.

– Byli wyraźnie wzruszeni co jest dla mnie dowodem na to, że było warto ten konkurs zorganizować – mówi Grzegorz Kamiński, przygotowujący przedsięwzięcie wraz z Ewą Wrożyną-Chałupską. – Cieszy mnie również zainteresowanie młodzieży. Mimo, iż dwudziesty wiek nie znajduje się już w programie nauczania gimnazjalistów zgłosiło się 5 szkół tego typu. Ponadto stawiły się wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu – dodaje Grzegorz Kamiński.

(raj)

  • Numer: 12 (593)
  • Data wydania: 20.03.12