Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Ferie w Czyżowicach pod znakiem wycieczek i spotkań

07.02.2012 00:00 przy

CZYŻOWICE Dzieci, które przychodzą w ferie do Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach na pewno się nie nudzą.

Oprócz ciekawych zajęć, takich jak np. nauka wypiekania pizzy czy wykonywania figurek z masy solnej, mają okazję brać udział w ciekawych wycieczkach. W pierwszym tygodniu ferii o swoich wojażach po całej ziemi opowiadała im Marta Orlińska, uczestniczka „Szkoły pod żaglami”, czyli rejsu szkolnego na pokładzie żaglowca „Fryderyk Chopin”. Chłopcy najbardziej cieszyli się z wizyty na wystawie modelarskiej w WCK. Atrakcji nie zabraknie również w drugim tygodniu ferii. Wszyscy czekają przede wszystkim na wycieczkę do centrum wspinaczkowego Cechownia w Rybniku.

(art)

Karol Kawik

Lubię tu przychodzić, bo jest sporo ciekawych zajęć. Malowaliśmy na przykład pastelami. Oglądamy też filmy dla dzieci na takim dużym ekranie. Poza tym przychodzi dużo dzieci i jest wesoło. Ostatnio robiliśmy wojny papierowe – obrzucaliśmy się papierowymi kulkami.

Dominika Student

Najbardziej podobało mi się robienie figurek z masy solnej. Poza tym warto przychodzić, bo jest wiele ciekawych wycieczek. No i na zajęcia przychodzi dużo koleżanek.

Mikołaj Dawid

Najbardziej czekam na wyjazd na Cechownię, gdzie będziemy się wspinać. Nie będzie to moja pierwsza wspinaczka, bo często jeżdżę się wspinać razem z tatą. Poza tym nie mogę doczekać się kuligu. To dopiero będzie zabawa, chyba że śniegu nie będzie. 

  • Numer: 6 (587)
  • Data wydania: 07.02.12