Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Warsztaty dla rodziców i ich pociech robią furorę

22.11.2011 00:00 red

WODZISŁAW – Zajęcia w ramach  „Kreatywnej Krainy Malucha” cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem

Wszystkich, z pomysłodawcami na czele, zaskoczyło ogromne zainteresowanie zajęciami pn. „Kreatywna Kraina Malucha”. Już po miesiącu pracy utworzyły się 2 grupy dzieci, a trzecia czeka w kolejce na otwarcie. Zajęcia prowadzą: Edyta Krysiak i Iza Sobota. Pierwsza z pań jest etnologiem i przyszłym magistrem pedagogiki ze specjalizacją „animacja społeczno-kulturalna”. Druga jest pomysłodawczynią warsztatów. To animatorka z wieloletnim doświadczeniem w pracy w kulturze z dziećmi i młodzieżą. Z czasem pojawił się pomysł stworzenia grupy dla najmłodszych. Wielu rodziców wykazało zainteresowanie tematem. O ile nieco starsze dzieci korzystają z przedszkola czy szkoły, o tyle dwulatki mają utrudniony dostęp do tego typu zajęć. Stąd Kreatywna Kraina Malucha. Na warsztatach dzieci uczą się piosenek, wierszyków, wyliczanek, rymowanek, itp. Są to zajęcia bardzo urozmaicone. To plastyka połączona z tańcem, ruchem i śpiewem.

W warsztatach biorą udział rodzice. Uczą się kreatywnej zabawy z dziećmi. – Uważam, że zajęcia są doskonałą propozycją nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Moja córeczka jest spokojniejsza i bardziej towarzyska. Mimo, że spotkania odbywają się od miesiąca, ja już widzę efekty. Moja córka ma lepszy kontakt z rówieśnikami, chętnie bawi się z innymi dziećmi. Jako rodzic widzę, że można jej łatwiej wiele rzeczy wytłumaczyć, szybciej się uczy, jest coraz bardziej cierpliwa, spokojnie czeka na swoją kolej, kiedy musi dzielić się uwagą z innymi – mówi Danuta Kowalczyk, mama 3-letniej Emilki.

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek miesiąca i trwają godzinę.

(red) 

  • Numer: 47 (576)
  • Data wydania: 22.11.11