Poniedziałek, 3 czerwca 2024

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

RSS

Zwycięski Florian rozstrzygnięty

07.06.2011 00:00 red

POWIAT. Druh Henryk Majchar z OSP Pszów wygrał w konkursie Zwycięski Florian, organizowanym przez posła Krzysztofa Gadowskiego, europosła Jerzego Buzka, przy współudziale Tadeusza Skatuły, starosty wodzisławskiego i Zarządu Powiatowego Ochotniczej Straży Pożarnej.

Konkurs odbywał się na łamach portalu nowiny.pl i tygodnika „Nowiny Wodzisławskie”. Internauci głosowali na kandydatów. Zwycięzca zgromadził 10805 głosów. Drugie miejsce zajął Roman Bura z OSP Mszana (8241 głosów), a trzecie Grzegorz Student z OSP Czyżowice (7174 głosy). Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 3 czerwca w remizie OSP Radlin II w Wodzisławiu.

Zawsze gotowi

– Konkurs miał pokazać waszą codzienną, niełatwą pracę i spełnił swoją rolę. Zazwyczaj jest tak, że strażacy ochotnicy pokazują się, gdy coś się zdarzyło. A to nie jest tak, że pojawiacie się tylko gdy jest pożar czy inne zagrożenie życia i mienia. Jesteście zawsze gotowi, za co wam dziękuję – podsumowywał poseł Krzysztof Gadowski.

– Koledzy dzwonili do mnie podczas końcówki konkursu, bo nie mam komputera ani internetu. Wygrałem dzięki kolegom, mam sporo znajomych nawet spoza Wodzisławia i województwa. Jeździło się po zawodach, toteż pamiętali. Chciałem im podziękować za głos na mnie i na moich kolegów. Rywalizacja była wspaniała – mówił Henryk Majchar.

W nagrodę do Brukseli

Najlepsza trójka na zaproszenie prof. Buzka w nagrodę pojedzie 9-13 października na wycieczkę do Brukseli i Parlamentu Europejskiego. Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z prezesami jednostek, z których pochodzą, pojadą 30 czerwca do Warszawy na zaproszenie posła Gadowskiego. Zwiedzą Sejm i pałac prezydencki.

(tora)

  • Numer: 23 (552)
  • Data wydania: 07.06.11