Sukcesy młodych biathlonistów

22.03.2011 00:00 red
BIATHLON Rosną następcy Tomasza Sikory.

W środę 2 marca zawodnicy UKS–u Strzał Wodzisław kolejny raz pokazali swoje znakomite umiejętności na trasach Kubalonki w Wiśle. Rozegrano tam Mistrzostwa UKS–zów Województwa Śląskiego w biathlonie. Zawody zostały podzielone na cztery kategorie: młodziczki, młodzicy, nadzieje biathlonowe dziewcząt oraz nadzieje biathlonowe chłopców.

Sonia najlepsza

W biegu indywidualnym młodziczek z dwoma strzelaniami najlepsza okazała się Sonia Fulneczek, uzyskując przewagę nad następną zawodniczką aż 40 sekund. Z dobrej strony pokazał się również  Paweł Sosna, który zdobył złoty medal w kategorii młodzików. 10 miejsce zajął Dawid Sosna.

Jest nadzieja

Kategoria nadziei biathlonowych dziewcząt również została obstawiona dobrymi zawodniczkami, które zdobyły kolejne miejsca: Karolina Tytko 3 miejsce, Anna Bargiel 4 miejsce, Klaudia Sosna 7 miejsce, 8 miejsce Kamila Kowol, 9 miejsce Katarzyna Wardenga, 13 Martyna Brzezinka, 14 Laura Bacek. Chłopcy z tego samego przedziału wiekowego uplasowali się na następnych pozycjach: Piotr Kopacz na 5, Miłosz Mokry był 9, Paweł Nowak 12, Krystian Brawański 17 oraz Bartosz Miechówka 24.

Z jednej klasy

W ogólnej klasyfikacji klubowej w kategorii młodzików i młodziczek UKS Strzał zajął 3 miejsce, a w kategorii nadziei biathlonowych dziewcząt i chłopców uplasował się jeszcze wyżej, bo na 2 pozycji. Większość zawodników Strzału to uczniowie klasy sportowej, działającej przy SP 21 w Wodzisławiu.