Złóż zielony wniosek
O dotacje w wysokości do 30 procent oraz pożyczki w wysokości do 60 procent kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia ubiegać się mogą podmioty zarządzające budynkami użyteczności publicznej. Minimalny wkład własny może wynieść tylko 10 procent kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.Tego rodzaju pomoc finansowa przeznaczona jest na zadania o minimalnym koszcie całkowitym 2 mln zł dla pojedyńczych projektów i 5 mln zł w przypadku projektów grupowych.
Dofinansowanie może zostać udzielone na przeprowadzenie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Jej zakres obejmuje zmianę wyposażenia obiektów w urządzenia związane bezpośrednio z prowadzoną termomodernizacją obiektów, w szczególności ociepleniem obiektu, wymianą okien i drzwi zewnętrznych, przebudową systemów grzewczych, a także systemów wentylacji i klimatyzacji.
Dofinansowanie obejmuje także przygotowanie dokumentacji technicznej, wprowadzenie systemów zarządzania energią w budynkach, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii oraz dodatkowo wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne, jako zadanie realizowane równolegle z termomodernizacją.
(eco)
Najnowsze komentarze