Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Superbabcia z wnuczką czekają na wiosnę

25.01.2011 00:00 tora
Finał konkursu Superbabcia w restauracji Leśniczówka.

Marta Buda, rezolutna sześciolatka z Przedszkola nr 8 w Wodzisławiu z rodziną spędziła miłe popołudnie w sobotę 22 stycznia w restauracji Leśniczówka w Wodzisławiu. W nagrodę za zwycięstwo w ostatniej edycji konkursu „Nowin Wodzisławskich” na Superbabcię zjedli pyszny obiad i deser.

Rolada i sernik

Restauracja zaserwowała rosół z makaronem i podrobami oraz śląską roladę z kluskami, czerwoną kapustą i sosem pieczeniowym. – To rolada wołowa. W środku jest ogórek, cebula, kiełbasa i boczek – mówi Konrad Kochan, kucharz w Restauracji Leśniczówka. Na deser podano gościom szarlotkę i sernik w karmelu.

Rodzinny obiad

Przy wspólnym stole zasiadło kilkanaście osób. Oprócz Marty z rodzicami, również babcia Leonarda z dziadkiem Stanisławem, ciocie, wujkowie. Podczas obiadu Marta nie pamiętała już, co mówiła w gazecie o babci Leonardzie. To przypomnimy: „Moja babcia ma na imię Lodzia. Kocham ją, bo jest bardzo fajną babcią. Bawi się ze mną i z kotkami, które mieszkają w jej domku. Razem układamy puzzle. Często pomagam babci gotować obiad a po posiłku myję talerze. Pierożki z serem to jej specjalność. Moja babcia uwielbia jeździć na rowerze”. – Super o mnie powiedziała. Od razu wiedziałam, że to moja wnuczka. Z rowerem to prawda. Już szykuję się do wiosny – mówi pani Leonarda Buda. Marta też lubi rower. Będzie jeździć z babcią.

Najwięcej sms-ów

Według zasad konkursu zwycięża wypowiedź, na którą wysłanych będzie najwięcej sms-ów. Na wypowiedź Marty wysłano 116 sms-ów. Była to mobilizacja rodziny. – Najwięcej wysłaliśmy my, jako rodzice, też teściowie i każdy, kto siedzi z nami teraz przy stole – mówi Małgorzata Buda, mama Marty. – Chcemy serdecznie podziękować redakcji „Nowin Wodzisławskich” i restauracji Leśniczówka za zorganizowanie przyjęcia – dodał Andrzej Buda, mąż pani Małgorzaty, tata Marty.

Druga część finału konkursu odbędzie się w Przedszkolu nr 8 w Wodzisławiu. Placówka dostanie zabawki.

(tora)

  • Numer: 4 (533)
  • Data wydania: 25.01.11