imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Udany rok podkreślili zdobyciem 7 medali

14.12.2010 00:00 art
SZACHY Kolejny udany występ zawodników Ogniska Rydułtowy

Młodzi szachiści z Rydułtów przywieźli aż 7 medali z Indywidualnych Mistrzostw Śląska Juniorów P’15, które odbyły się 5 grudnia w Zabrzu. W rozgrywanych tam pojedynkach każdy szachista miał 15 minut do namysłu. Doskonale z rywalami i presją czasu poradzili sobie w zasadzie wszyscy, startujący w barwach Ogniska Rydułtowy zawodnicy. Mistrzami zostali Mikołaj Polczyk i Olga Bilczewska w kategorii do lat 8, Agata Stebel w kategorii do lat 10 i Dagmara Szurek w kategorii do lat 14. Oriana Szurek w kategorii do lat 16 zdobyła srebrny medal. Z kolei z brązowymi krążkami do Rydułtów wrócili Paulina Robakowska, która wywalczyła go w kategorii do lat 8 i Kacper Bilczewski w kategorii do lat 10. Dzięki tak dużej liczbie medali Ognisko Rydułtowy wygrało klasyfikację medalową. Warto też wspomnieć o kilku innych zawodnikach tego klubu, startujących w Zabrzu, którzy medali co prawda nie zdobyli, ale mimo to ich występy zasługują na wyróżnienie. Martin Rybka w kategorii do lat 10 znalazł się tuż za podium i zajął 4 miejsce. Robert Dorna w kategorii do lat 12 zajął miejsce 8, podobnie jak Piotr Boldys w kategorii do lat 16. – Ten turniej był takim pięknym podsumowaniem udanego dla nas 2010 roku i jednocześnie 5–lecia istnienia naszego klubu – podkreśla Jacek Stebel, prezes Ogniska Rydułtowy.

• Numer: 50 (527)
  • Data wydania: 14.12.10