Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

RSS

Nie chcieliśmy wyrzucać

14.12.2010 00:00 tora
Do niecodziennej sytuacji doszło 6 grudnia na sesji rady miasta podczas kompletowania składów poszczególnych komisji. Do prac w komisji rozwoju miasta, planowania i budżetu zgłosiło się więcej radnych, niż było miejsc. I nikt nie chciał zrezygnować.

Zgodnie z prawem miejscowym komisja może liczyć do ośmiu radnych, a zgłosiło się dziewięciu. – Wszyscy chcą ze mną pracować – komentuje dla „Nowin Wodzisławskich” żartem Paweł Kołodziej, przewodniczący tej komisji. – A na poważnie, to sądziłem, że w radzie liczącej 15 osób radni podzielą się proporcjonalnie w poszczególnych komisjach. Tymczasem w komisji budżetowej było dziewięciu chętnych, a w komisji bezpieczeństwa i infrastruktury komunalnej tylko pięciu. Ponieważ nikt nie chciał zrezygnować, to żeby nie powodować niepotrzebnych emocji zaproponowałem przegłosowanie większej liczby radnych. Rada przychyliła się do mojego wniosku – dodaje Paweł Kołodziej. Zapowiada, że nie zawiedzie radnych komisji i da im dużo pracy.

(tora)

---

Przewodniczący komisji stałych Rady Miejskiej w Pszowie

Komisja rozwoju miasta, planowania i budżetu – Paweł Kołodziej, 9 członków

Komisja zdrowia, spraw społecznych, oświaty, kultury i sportu – Mirosława Górecka, 8 członków

Komisja bezpieczeństwa i infrastruktury komunalnej – Ryszard Wawrzyńczak, 5 członków

Komisja rewizyjna – Romuald Gebel, 6 członków

  • Numer: 50 (527)
  • Data wydania: 14.12.10