imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Puchar trafił do Wodzisławia

12.10.2010 00:00 red
Po raz trzeci uczniowie Zespołu Szkół Technicznych najlepsi.
Znamy już wyniki Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych chłopców w minionym roku szkolnym wodzisławski ZST trzeci raz z rzędu sięgnął po zwycięstwo. Młodzi sportowcy łącznie zdobyli 143 punkty. W rywalizacji uczestniczyły wszystkie szkoły z województwa śląskiego, w sumie ok. 350 placówek.

Droga do sukcesu

Uczniowie z Wodzisławia startowali we wszystkich dwunastu kategoriach. Aby dotrzeć do finału musieli odnieść zwycięstwo kolejno w zawodach powiatowych, rejonowych i półfinale wojewódzkim. Dzięki temu 27 września przedstawiciele szkoły z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera i prezesa Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Janusza Nowakowskiego odebrali upragniony puchar.

Lekka atletyka i piłka nożna królują

Po raz pierwszy ZST zajęło pierwsze miejsce w szkolnej lidze  lekkoatletycznej i piłce nożnej.

W zawodach sportowo – obronnych uczniowie uplasowali się na drugiej pozycji. W sztafecie biegów przełajowych stanęli na trzecim miejscu podium, a w piłce koszykowej zakończyli zawody na piątej pozycji. Tytuł najwszechstronniejszego zawodnika trafił do Bartosza Szymaszka, który wspierał kolegów w piłce nożnej, biegach przełajowych, lekkiej atletyce i zawodach obronnych. Medale i pamiątkowe dyplomy uczniowie odebrali 5 października na obiekcie sportowym w ZST.