Dwukrotna wygrana na początek zmagań

05.10.2010 00:00 art
Kadetki ŻKK Olimpia Wodzisław sezon rozpoczęły z wysokiego C.

Koszykarki Olimpii Wodzisław sezon rozpoczęły 21 września. W wyjazdowym spotkaniu w Brennej przeciwko tamtejszemu MUKS-owi zaprezentowały koszykówkę z innej ligi. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Olimpii 92:26. Już po pierwszej połowie było wiadomo, że wodzisławiankom w tym meczu krzywda stać się nie może. Dzieła zniszczenia dopełniły w ostatniej kwarcie wygranej 26:4. Najwięcej punktów dla Olimpii rzuciła Żaneta Wiertelak – 35.

W kolejnym meczu, który odbył się 28 września – tym razem we własnej hali – koszykarki z Wodzisławia rozbiły Sukces Lipową 93:27. Wynik mówi wszystko o przebiegu tego spotkania. Najskuteczniejsze pod koszem rywalek były siostry Wiertelak – Żaneta zdobyła punktów 17, jej młodsza siostra Agnieszka 18.

Najbliższe spotkanie w Wodzisławiu kadetki Olimpii rozegrają z RMKS Rybnik 12 października o godz. 16.30, w hali przy Szkole Podstawowej nr 8 przy ulicy Jastrzębskiej 136.

• Numer: 40 (517)
  • Data wydania: 05.10.10