Pucharowe zwycięstwo Mateusza Roka

07.09.2010 00:00 red
Dużym sukcesem zawodników TS „Górnik Radlin” zakończył się start w zawodach Pucharu Polski juniorów młodszych.

Zawody rozegrano na planszach Krosna. Wystartowało w nich 140 zawodniczek i zawodników z całej Polski oraz szpadzistki i szpadziści z Ukrainy, Białorusi i Słowacji. Tym bardziej cieszy sukces zawodnika „Górnika” Radlin Mateusza Roka, który zwyciężył w turnieju szpadzistów. W finałowej walce pokonał on Krystiana Fajkisa z RMKS Rybnik 15:8. Trzecie miejsce zajął Kamil Naszkowski z RMKS Rybnik, natomiast na 6 miejscu sklasyfikowany został Marek Zabawa kolejny szpadzista „Górnika”.

Udanie, aczkolwiek bez medali swój start ukończyły w Krośnie również dziewczyny z Radlina. W silnej stawce (występowała tu m.in. medalistka światowych Igrzysk Młodzieży, reprezentantka kraju na Mistrzostwach Świata Juniorów i Kadetów) Wiktoria Strójwąs zajęła 12 pozycję a jej koleżanka klubowa Mirosława Gojny sklasyfikowana została na 14 miejscu. Zwyciężyła Jagoda Zagała z Piasta Gliwice.