Pięć razy na podium w Mistrzostwach Śląska

06.07.2010 00:00 art
Udane występy zawodników z Rydułtów.
Czerwiec obfitował w ważne wydarzenia w rozgrywkach szachowych, które dotyczyły również przedstawicieli naszego powiatu. 12 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rydułtowach odbyła się trzecia edycja turnieju szachowego „Wiosna w Rydułtowach”. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Ognisko” Rydułtowy. W zawodach udział wzięło 72 zawodników. Gospodarze odnieśli na domowym turnieju spory sukces. Trzech zawodników stanęło na podium.  Niespełna tydzień po rydułtowskich zawodach w Zabrzu odbyły się Mistrzostwa Śląska Juniorów, gdzie zjechało 317 szachistów z całego kraju. Zawodnicy „Ogniska” zanotowali na nich rewelacyjne wyniki. Aż 5 zdobyło tytuły mistrzów lub wicemistrzów Polski. W najmłodszej grupie do lat 9 srebrny medal zdobył Mikołaj Polczyk. Potyczki w grupie wiekowej do lat 11 to już dominacja młodych rydułtowian. W grupie dziewcząt zwyciężyła Agata Stebel, a jej klubowy kolega i rówieśnik Martin Rybka nie miał sobie równych wśród chłopców. Ponadto drugie miejsce w tej grupie zdobył Kacper Bilczewski. W grupie dziewcząt do lat 15 wicemistrzowski tytuł dorzuciła jeszcze Dagmara Szurek.

• Numer: 27 (504)
  • Data wydania: 06.07.10