Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Dodatkowe zajęcia bez wydania grosza

15.06.2010 00:00 tora
Władze Pszowa podpisały cztery umowy o dofinansowanie projektów w szkołach i przedszkolach. Za duże pieniądze będą zajęcia wyrównawcze, nauka pływania i jazdy na łyżwach, a także spotkania z logopedą.
Pierwszy projekt „Moja pasja moją szansą na sukces” dotyczy uczniów szkół podstawowych nr 2 i 3 i gimnazjum. Za cel stawia sobie wyrównanie szans edukacyjnych. Obejmie organizację zajęć z kultury, sztuki, sportu, przedmiotów matematyczno – przyrodniczych, informatycznych oraz nauki języków obcych. Projekt ruszy 1 września i potrwa do końca lipca 2011 roku. Jest wart prawie 735 tys. zł.
 
Pływanie i jazda na łyżwach
 
Drugie przedsięwzięcie o nazwie „Więcej umiem więcej wiem, więc mądrzejszy staję się” będzie realizowało Przedszkole nr 1. Obejmie m.in. naukę pływania i jazdy na łyżwach, szkołę dla rodziców i zajęcia wspierające rozwój dzieci. Będą mogły skorzystać z nich przedszkolaki i dzieci w wieku 3 – 5 lat, nie chodzące do przedszkola. Projekt wart blisko 50 tys. zł będzie realizowany w trakcie roku szkolnego 2010/11.
 
Zajęcia z logopedą
 
Przedszkole nr 3 z kolei wpisze do powakacyjnej ramówki dodatkowe zajęcia logopedyczne. Dzięki nim dzieci w wieku 3-6 lat będą miały szansę wyeliminować wady mowy. Będą również wspólne zajęcia dla dzieci i rodziców. Projekt „Mówię poprawnie” przewiduje też konferencję „Moje wyobrażenie o pracy logopedy a rzeczywistość”. Przedsięwzięcie wyceniono na prawie 50 tys. zł. Tyle samo będzie kosztował ostatni z zaklepanych przez władze miasta projekt „Aktywny przedszkolak. Dodatkowe zajęcia edukacyjne w Gminie Pszów”. On też będzie realizowany w Przedszkolu nr 3. Obejmie dodatkowe zajęcia zdrowotne, sprawnościowe i plastyczne dla dzieci w wieku 3 – 6 lat. Lwia część pieniędzy pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, resztę dokłada budżet państwa. Pszów nie dołoży ani złotówki.
 
(tora)
  • Numer: 24 (501)
  • Data wydania: 15.06.10