Czterokrotny tryumf szachistów z Rydułtów

13.04.2010 00:00 red
„Pobili” rówieśników z Jastrzębia.
Reprezentanci rydułtowskich szkół nie dali szans swoim rówieśnikom z Jastrzębia w Rejonowych Zawodach Szachowych Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Do zawodów zakwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny (męska i żeńska) zarówno wśród gimnazjów jak i szkół podstawowych.

Turniej odbył się tuż przed świętami w Ognisku Pracy Pozaszkolnej i był wielkim tryumfem rydułtowskich szachistów. W grupie dziewczyn na poziomie szkół podstawowych wygrała reprezentacja SP 1 Rydułtowy w składzie: Agata Stebel (świeżo upieczona wicemistrzyni kraju do lat 10) i Olga Bilczewska, zaś na poziomie gimnazjów reprezentacja Gimnazjum nr w Rydułtowach: Oriana i Dagmara Szurek.

Wśród chłopców również wygrała reprezentacja SP 1 w składzie: Kacper Bilczewski (brązowy medalista MP do lat 10) i Bartosz Poręba, a na poziomie gimnazjalistów ponownie tryumfowała reprezentacja Gimnazjum nr 1 z Rydułtów w składzie: Piotr Boldys i Jacek Krajczok.

Wszystkie cztery drużyny zakwalifikowały się do zawodów na szczeblu wojewódzkim, które w połowie kwietnia odbędą się w Rybniku. W ubiegłym roku dziewczyny SP 1 zdobyły tytuł mistrzyń województwa, zaś chłopcy wywalczyli na tym turnieju 3 miejsce.

• Numer: 15 (492)
  • Data wydania: 13.04.10