Trzecie na finiszu i awans w kieszeni

06.04.2010 00:00 art
Koszykarki Olimpii Wodzisław w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

Dobiegły końca rozgrywki lidze koszykarskiej młodziczek starszych. Na finiszu bardzo dobrą bo trzecią, a co najważniejsze dającą awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski lokatę zajęły koszykarki Olimpii Wodzisław. W ostatnich dwóch spotkaniach młode wodzisławianki grały ze zmiennym szczęściem. 22 marca na wyjeździe zmierzyły się z faworyzowanym JAS-FBG Sosnowiec. Bardzo długo Olimpia była bliska sprawienia ogromnej niespodzianki. Po trzech kwartach wygrywała 10 punktami i zwycięstwo wydawało się być na wyciągnięcie ręki. Niestety w ostatniej partii gospodynie wzięły się ostro do roboty i odrobiły całą 10-  punktową stratę. Po regulaminowych czterech kwartach wynik meczu brzmiał 43:43. Zwycięzcę spotkania musiał wyłonić dogrywka. To już gospodynie były bezapelacyjnie lepsze, wygrywając ostatecznie 58:46. - W dogrywce o naszej porażce zadecydowało większe doświadczenie rywalek – uważa Zbigniew Kobyliński, prezes Olimpii. Tydzień później wodzisławianki zmierzyły się MUKS-em Brenna. Tym razem to dziewczyny z Wodzisławia były faworytem meczu, co też od pierwszych minut pokazały na parkiecie. Każdą kwartę wygrały zdecydowanie (w trzeciej pozwoliły rywalkom ugrać raptem 3 punkty) i mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 85:32.

• Numer: 14 (491)
  • Data wydania: 06.04.10