Siatkarki otarły się o ćwierćfinał

09.03.2010 00:00 red
Do awansu zawodniczkom zabrakło seta.
26-28 lutego w Nowej Soli rozegrano turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski. W pierwszym meczu wodzisławianki zmierzyły się z faworytem turnieju – KS TOP Bolesławiec. Ostatecznie siatkarki z Wodzisławia minimalnie uległy rywalkom z Bolesławca 1:3 (25:22, 23:25, 24:26, 24:26. Podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki przegrywały nie tyle z przeciwniczkami, co ze zmęczeniem po wyczerpującej, siedmiogodzinnej podróży busem. Trudna sytuacja finansowa drużyny nie pozwoliła na wykupienie dodatkowego noclegu.

Drugiego dnia zawodów siatkarki z Wodzisławia spokojnie wypunktowały gospodynie, UKS Ares Nowa Sól, 3:0 (25:15, 25:17, 25:20). Ostatniego dnia turniejowej walki, MKS Wodzisław zmierzył się z niepokonaną dotychczas drużyną MMKS Kędzierzyn-Koźle. By zapewnić sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski nasz zespół musiał wygrać to spotkanie tracąc najwyżej jednego seta. Po dwugodzinnej walce lepsze okazały się siatkarki z Wodzisławia, które pomimo minimalnie przegranych dwóch setów, w pozostałych trzech wyraźnie górowały nad przeciwniczkami i w pełni zasłużenie schodziły z parkietu żegnane rzęsistymi oklaskami po zwycięstwie 3:2 (25:27, 25:21, 24:26, 25:20, 15:6). W ostatecznym rozrachunku brakło podopiecznym trenera Brzezinki tylko jednego seta, by awansować do następnego szczebla rozgrywek.