Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Modernizacja domu kultury w Gorzycach

09.03.2010 00:00 mag
Powoli zaczyna krystalizować się pomysł przebudowy Wiejskiego Domu Kultury w Gorzycach. Poinformowano o tym mieszkańców podczas zebrania wiejskiego.
Inicjatywa znalazła  swoje miejsce w zadaniach rzeczowych sołectwa na ten rok. W budżecie gminy Gorzyce zaplanowano 50 tys. zł z przeznaczeniem na wykonanie projektu modernizacji. – Czekają nas procedury przetargowe, w ramach których wyłonimy wykonawcę. Myślę, że do dwóch tygodni poznamy więcej szczegółów – mówi Marek Bauerek z Wydziału Inwestycji Urzędu Gminy w Gorzycach. Modernizacja WDK nie jest nowym pomysłem. Zmiany miały pojawić się już wcześniej. – Jeden projekt był już gotowy. Jednak ze względu na zbyt wysokie koszty, nie uzyskał akceptacji wójta. Zgadzam się z tą decyzją. Rzeczywiście był to projekt znacznie przekraczający nasze możliwości finansowe – komentuje Jan Skrzypiec, wiceprzewodniczący rady gminy. Już dziś wiadomo, że w planach uwzględnia się dobudowanie sali widowiskowej z prawdziwego zdarzenia. – Mam nadzieję, że prace pójdą sprawnie i zakończą się w niedalekiej przyszłości – dodaje Ryszard Grzegoszczyk, sołtys Gorzyc.
 
mag.
  • Numer: 10 (487)
  • Data wydania: 09.03.10