Olimpia bliżej awansu

16.02.2010 00:00 art
Ważna wygrana młodziczek starszych Olimpii Wodzisław.
W Zabrzu, 8 lutego koszykarki z Wodzisławia pokonały tamtejszy MKS. Mecz rozpoczęły wręcz koncertowo, po dwóch kwartach prowadząc 40:17. Spotkanie wyrównało się w trzeciej kwarcie, ale Olimpia utrzymała bezpieczny dystans. W ostatniej kwarcie gospodynie postawiły wszystko na jedną kartę. Zaczęły grać skutecznie w ataku. Dla odmiany wodzisławianki miały problemy ze zdobywaniem punktów i w efekcie spora różnica punktowa drastycznie stopniała. Ostatecznie jednak na dogonienie Olimpii MKS-owi zabrakło czasu i to zawodniczki z Wodzisławia mogły cieszyć się z dwóch punktów. Olimpia wygrała 56:49 ( 19:9, 21:8, 10:12, 6:20).

Wiktoria rzuciła najwięcej

Zwycięstwo to było o tyle ważne, że odniesione zostało nad bezpośrednim rywalem do awansu do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski (awansują cztery pierwsze drużyny z tabeli, Olimpia zajmuje miejsce 4, MKS Zabrze jest 5). W Zabrzu punkty dla Olimpii zdobywały: Marta Cywka 3, Dominika Nowakowska 10, Angelika Drózd 6, Wiktoria Dziuba 12,Julia Karwot 6, Martyna Falanta 10, Iwona Metysek 3, Magdalena Kaczor 0, Magdalena Pasko 4, Gabriela Babuchowska.

Pogrom młodszych koleżanek

Szans na zwycięstwo nie miały za to młodziczki młodsze, które na wyjeździe 12 lutego zmierzyły się z wiceliderem JAS-FBG II Sosnowiec. W dwóch pierwszych kwartach sosnowiczanki systematycznie zwiększały przewagę punktową, ale wynik nie wyglądał jeszcze najgorzej. Niestety w drugiej części meczu gospodynie zdemolowały Olimpię, która w dwóch ostatnich kwartach zdobyła ledwie 13 punktów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 80:35 (11:6, 24:16, 22:5, 23:8) dla Sosnowca. Olimpia zagrała w składzie: Anita Przewoźnik 7, Patrycja Tatarczyk 2, Martyna Antończyk 8, Monika Kałuża 2, Aleksandra Fryc 8, Patrycja Mika 6, Angelika Mika 2, Aleksandra Piechaczek 0, Wiktoria Tarutin 0, Martyna Grzegorzek 0.

• Numer: 7 (484)
  • Data wydania: 16.02.10