Sztafety na medal

24.11.2009 00:00
Dobre występy młodych sztafet Zespołu Szkół Sportowych z Radlina w Cieszynie. Indywidualnie radlińscy pływacy również wypadli poprawnie.
Z Mistrzostw Okręgu Dzieci 11-letnich, które odbyły się w Cieszynie zawodnicy ZSS przywieźli trzy medale. Dwa wywalczyły sztafety na dystansach 4 x 50 chłopców. Sztafeta w składzie: Szymon Dębowski, Dawid Ośliźlok, Bartłomiej Szuła i Piotr Goniewicz zajęła II miejsce stylem dowolnym. Również II miejsce zajęła stylem zmiennym sztafeta, która popłynęła w składzie: Dawid Ośliźlok, Marcin Marek, Błażej Kacprzyk i Szymon Dębowski. Nieco gorzej spisał się drugi skład w stylu zmiennym, który zajął miejsce VI.

Indywidualnie w Cieszynie udało się zdobyć tylko jeden medal. Brąz na 50 m stylem dowolnym zdobył Szymon Dębowski. Blisko medalu był Dawid Ośliźlok, ale na 50 m grzbietem zajął ostatecznie miejsce IV. Marcin Marek, Błażej Kacprzyk, Magdalena Jarosz i Piotr Goniewicz zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce swoich konkurencji. – Nas te wyniki jak najbardziej cieszą, bo najważniejsze, że  zawodnicy poprawili swoje rekordy życiowe. A to oznacza, że systematycznie robią postępy – mówi Jacek Kuliński, trener młodych pływaków.

• Numer: 47 (472)
  • Data wydania: 24.11.09