Sukces młodych lekkoatletów z Budowlanki

13.10.2009 00:00
Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia zajęła pierwsze miejsce w finale Licealiady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w szkolnej lidze lekkoatletycznej chłopców.
Reprezentacja wystąpiła w składzie: Mateusz Hanzel i Paweł Hałasek (bieg na 100 m), Bartosz Szymaszek i Jacek Mielańczyk (bieg na 400 m), Mateusz Konsik i Przemysław Szkatuła (bieg na 1500 m), Grzegorz Czogała i Paweł Czech (pchnięcie kulą) oraz Przemysław Łachacz i Kamil Piechaczek (skok w dal). Szymaszek, Hanzel, Mielańczyk i Hałasek pobiegli również w sztafecie 4x400 m.

Opiekunem grupy, która zajęła pierwsze miejsce w gronie 16 reprezentacji szkolnych z całego województwa śląskiego, jest Katarzyna Solich. – Tego sukcesu pewnie by nie było gdyby nie wzorcowa współpraca pomiędzy nauczycielami. Żaden nauczyciel nie robił chłopakom kłopotów, gdy trzeba było przełożyć jakiś sprawdzian – podkreśla Katarzyna Solich. – Do tego mamy tutaj doskonałe warunki do uprawiania lekkoatletyki, które po prostu trzeba wykorzystać – dodaje Solich.

Zawody odbyły się 6 października w Sosnowcu. Tym samym ZST Wodzisław zdobył komplet punktów we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Ponadgimnazjalnych na szczeblu wojewódzkim. Warto dodać, że w ubiegłym roku szkolnym wodzisławska „Budowlanka” zajęła w końcowej klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego Szkół I miejsce w województwie śląskim.

• Numer: 41 (466)
  • Data wydania: 13.10.09