Uczcili rocznicę na sportowo

15.09.2009 00:00
Już po raz drugi odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej im. Grzegorza Kolosy w XXI Rocznicę Strajków Górniczych.

Organizatorem zawodów było wodzisławskie Starostwo Powiatowe, a honorowy patronat objął NSZZ Solidarność Regionu Śląsko – Dąbrowskiego. Do zmagań na murawie boiska przy ul. Pszowskiej, 4 września przystąpiły trzy drużyny: LKS Gwiazda Skrzyszów, LKS Naprzód 32 Syrynia oraz MOSiR  Centrum w Wodzisławiu z rocznika 1996 i młodsi. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Najlepszy okazał się zespół MOSiR-u Centrum z Wodzisławia, który wygrał oba spotkania i tym samym uplasował się na najwyższym stopniu podium. Na drugim miejscu znalazła się drużyna LKS Naprzód 32 Syrynia. Trzecie miejsce przypadło piłkarzom LKS Gwiazda Skrzyszów.Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe gadżety.Nie zabrakło również nagród indywidualnych ufundowanych przez senatora RP Antoniego Motyczkę oraz posłów na sejm Adama Gawędę i Ryszarda Zawadzkiego. Najmłodszym zawodnikiem został Tomasz Okraszewski (MOSiR Centrum  w Wodzisławiu Śl.), najlepszym bramkarzem – Wojciech Malisz (LKS  Gwiazda Skrzyszów), najlepszym strzelcem – Bartosz Someniuk (MOSiR Centrum w Wodzisławiu Śl.), a najlepszym zawodnikiem turnieju – Kacper Piechniak (MOSiR Centrum w Wodzisławiu Śl.).