Kolejka niewykorzystanych szans

11.08.2009 00:00
To była zupełnie nieudana inauguracja naszych drużyn występujących w B-klasach rybnickiej i raciborskiej.
Wszystkie drużyny z naszego powiatu solidarnie przegrały. Chyba najmniej spodziewanej porażki doznał KS 27 Gołkowice, który uległ na wyjeździe beniaminkowi z Rogoźnej 0:1. – Graliśmy w dość okrojonym składzie, ale mimo to mieliśmy w tym meczu sporą przewagę. Kawał dobrej roboty wykonał jednak bramkarz rywali, który tak naprawdę uratował Rogoźnej ten mecz – komentował po meczu Leszek Brzoza, prezes KS 27 Gołkowice. Jego drużyna może mówić o sporym pechu, bo nie dość, że piłka nie chciała wpaść do bramki rywali, to jeszcze straciła gola już w doliczonym czasie gry. Przegrał też inny reprezentant naszego powiatu w rybnickiej B-klasie rezerwy Polonii Marklowice. Poloniści ulegli 1:2 Sygnałom Gotartowice. Honorowe trafienie dla Marklowic uzyskał Wojciech Stolarski.

Przegrały też Wypoczynek Buków i Odra Nieboczowy, występujące w rozgrywkach B-klasy podokręgu Racibórz. Buków uległ 1:2 Płoni Racibórz. – Mieliśmy w tym meczu zdecydowaną przewagę, niestety zemściły się na nas niewykorzystane sytuacje – uważa Adam Kubica, trener Bukowa. Jego drużyna do przerwy przegrywała 0:1. W drugiej połowie zdołała jednak wyrównać. – Kiedy wydawało się, że przechylimy szalę zwycięstwa na naszą stronę, zawodnik Płoni uderzył z 30 metrów i zdobył gola - opowiada grający trener Wypoczynku, który zdobył, jak się okazało honorowego gola. Odra Nieboczowy nie sprostała Pietraszynowi i przegrała na wyjeździe 0:1.

• Numer: 32 (497)
  • Data wydania: 11.08.09