Poniedziałek, 29 lipca 2024

imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze

RSS

Niemiecki klub wspiera Wichra

21.07.2009 00:00
Buty sportowe, piłki, ochraniacze, sprzęt bramkarski i wiele więcej sprzętu sportowego trafiło do zawodników Wichra Wilchwy.
Wszystko za sprawą współpracy z Andrzejem Kernem z klubu Spielvereinigung Hagen 1911. – Jestem byłym mieszkańcem Wilchw. Byłem tu mocno związany ze środowiskiem górniczym, które później utworzyło KS Wicher Wilchwy – mówi Andrzej Kern. – W Niemczech mieszkam od 21 lat. Za sprawą mojego syna zaangażowałem sie w działalność na rzecz tamtejszego miejscowego klubu piłkarskiego w Hagen. Dzisiaj jestem tam wiceprezesem drużyn młodzieżowych – dodaje Kern.
 
Tak właśnie narodziła się współpraca obu środowisk. Wodzisławscy piłkarze brali już udział w turnieju piłkarskim organizowanym w Hagen w 2007 roku. Teraz czynione są starania aby zaprosić drużynę niemiecką do Polski. Tymczasem Andrzej Kern sam często zjawia się w Wodzisławiu i nie przyjeżdża do swoich partnerów z pustymi rękoma. Bardzo często przywozi ze sobą sprzęt sportowy sporej wartości, na który klub z Wilchw nie może sobie pozwolić. W tym roku partnerzy z Niemiec okazali się niezwykle hojni. Do piłkarzy z Wilchw trafił sprzęt o szacunkowej wartości przekraczającej 2 tys. euro.  – Dla nas to jak gwiazdka z nieba. Przy tej dotacji z Urzędu Miasta nie mamy możliwości zakupienia takiej jakości sprzętu i w takich ilościach – mówi Mirosław Zychowicz, prezes KS Wicher Wilchwy. – Jesteśmy w fazie przygotowań do wizyty piłkarzy z Hagen tu w Wodzisławiu. Odbędzie się pewnie w przyszłym roku – zapowiada Zychowicz.
 
Tekst powstał w ramach projektu INICJATYWA
Zawodnicy UKS Diament Jedynka na Mistrzostwach Europy w Biegach Górskich
 
Marcin Macha
  • Numer: 29 (494)
  • Data wydania: 21.07.09