Czarny Smok bezkonkurencyjny

26.05.2009 00:00
Sukcesy zawodników wodzisławskiego Stowarzyszenia Sportu i Sztuk Walki „Czarny Smok” podczas  Otwartego Pucharu Monachium
Turniej, organizowany przez Światową Organizację Kickboxingu, który odbył się 24 i 25 maja ,zdecydowanie należał do wodzisławian. Pierwsza do boju stanęła Joanna Komorowska – juniorka, w kategorii wagowej pow. 65 kg. W walce ciągłej zajęła I miejsce, zaś w walce przerywanej II miejsce. Seniorów reprezentował Sebastian Brudny w kategorii wagowej poniżej 66 kg. Zawodnik wywalczył  II miejsce w walce ciągłej i III miejsce w walce przerywanej. W grupie seniorów wystąpili także Artur Dzierwa (kat. poniżej 66 kg) i Marcin Nowak (kat. poniżej 72 kg), którzy uplasowali się na drugiej pozycji w Hard Contact.
 Świetnie spisali się także młodzicy w składzie: Maciej Jurczyk (kat. poniżej 40 kg), Konrad Drożdż (kat. poniżej 40 kg) i Szymon Milion (kat. poniżej 45 kg), którzy wywalczyli miejsca medalowe. Maciek wyboksował I miejsce w formule walki przerywanej, Konrad zdobył II miejsce w tej samej formule, a Szymon wywalczył III pozycję w formule walki ciągłej i IV miejsce w walce przerywanej. Drużynowo młodzicy zdobyli III miejsce.
  Zawodnicy Klubu „Czarny Smok" stanęli w szranki z utytułowanymi zawodnikami z Czech, Niemiec, Austrii i Lichtensteinu. Właściwe przygotowanie techniczne oraz wola walki przyczyniły się do osiągnięcia niewątpliwego sukcesu na arenie międzynarodowej – mówi trener Bogdan Milion.