Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Górnik drugi w Ostrawie

19.05.2009 00:00
Siatkarze Górnika Radlin rocznika 1991 zajęli drugie miejsce w finale Interligi kadetów, który odbył się 16 maja w czeskiej Ostrawie

W meczu o wejście do finału podopieczni Marka Przybysza wygrali 2:1 z TS Volley Rybnik. Niestety w finałowej potyczce musieli uznać wyższość siatkarzy KS Jastrzębie Borynia, którym ulegli 1:3. – W turnieju graliśmy w osłabionym składzie. Wielu zawodników pochodziło z młodszych roczników – wyjaśnia Patryk Grzywacz, zawodnik Górnika. Trzecie miejsce w turnieju zajęło Rafako Racibórz , które w małym finale pokonało TS Volley Rybnik.
Drużyna Górnika grała w Ostrawie w składzie: Piotr Lisiecki, Jarosław Paprocki, Robert Porwoł, Robert Kapiesz, Adam Lewandowski, Maciej Michel, Kamil Gronczewski, Łukasz Wawrzyńczyk, Patryk Grzywacz, Dawid Olszewski i Konrad Bąk. Kapitan zespołu Piotr Lisiecki został wybrany na najlepszego zawodnika całego cyklu Interligi siatkarskiej rocznika 1991. Ponadto został wybrany najlepszym przyjmującym sobotniego turnieju. (art)

• Numer: 20 (485)
  • Data wydania: 19.05.09