imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Srebrne radlinianki

12.05.2009 00:00
Radlińskie szpadzistki wywalczyły tytuł wicemistrzyń  Polski

Drużyna dziewcząt z TS „ Górnik Radlin”zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Szermierce. Zawody odbyły się w Warszawie w ramach finałów  XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. W zawodach wystartowało po 48 zawodników oraz po 12 drużyn w każdej z broni, wyłonionych na podstawie trwających od miesiąca września ubiegłego roku eliminacji. Do dwunastki najlepszych drużyn w Polsce zakwalifikowały się dwie drużyny szpadzistek oraz jedna drużyna szpadzistów „Górnika Radlin”.
 – W pierwszym meczu turnieju obie nasze drużyny żeńskie stoczyły bratobójczy pojedynek, w którym pierwsza drużyna pokonała drugi zespół w stosunku 45:21 – mówi Krzysztof Urbański z TS „ Radlin”.
 Ćwierćfinałowym przeciwnikiem  radlinianek był zespół Kolejarza Wrocław. Mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się zwycięstwem drużyny z Radlina w stosunku 45:38.  W półfinale radlinianki  skrzyżowały  szpady  z drużyną  AZS–AWF Katowice, zwyciężając swoje przeciwniczki 45:31. W finałowym meczu spotkały się z faworytkami zawodów zespołem AZS Wrocław. Po stojącym, w ocenie fachowców,  na wysokim poziomie meczu szpadzistki Górnika uległy utytułowanym rywalkom 34:45 zdobywając tym samym srebrny medal i  tytuł wicemistrzyń Polski. Drużyna z Radlina walczyła w składzie:  Mirosława Moskwa, Małgorzata Bedryj  i Marta Kopocz. Bardzo dobrze w turnieju  indywidualnym szpadzistów zaprezentował się Mateusz Rok, który  sklasyfikowany został na 7 pozycji wśród 48 najlepszych  zawodników w Polsce. Wśród szpadzistek 10 pozycję wywalczyła Małgorzata Bedryj. W punktacji łącznej szpady kobiet i mężczyzn tych mistrzostw,  Towarzystwo Szermierzy „Górnik Radlin” sklasyfikowane zostało na 4 miejscu w Polsce na 25 klubów, które zdobyły punkty w tej rywalizacji.
 Zawodników trenują  Krzysztof Urbański oraz  Bolesław Mika, a działalność sportową radlińskich szermierzy finansuje Urząd Miasta Radlin (j.sp)

• Numer: 19 (484)
  • Data wydania: 12.05.09