Gimnazjaliści z Radlina w finale Mistrzostw Polski

05.05.2009 00:00
Ogromny sukces męskiej reprezentacji siatkarskiej Gimnazjum Sportowego przy Zespole Szkół Sportowych z Radlina.

Pierwsze miejsce radlinianie wywalczyli 29 kwietnia w wojewódzkim finale Gimnazjady, który odbył się w Czechowicach-Dziedzicach. W półfinale zespół z Radlina zmierzył się z gimnazjum z Częstochowy. Pierwszego seta nasza ekipa wygrała dość łatwo do 16. W kolejnym jednak częstochowianie pokazali pazur i po zaciętym pojedynku wygrali tę odsłonę 26:24. Tie break’a lepiej rozegrali nasi zawodnicy, i dzięki zwycięstwu 15:13 awansowali do finału imprezy.

Trzeci raz z rzędu
Wielu obserwatorów uważało pojedynek z Częstochową za przedwczesny finał. Mecz finałowy, w którym Gimnazjum Sportowe zmierzyło się z Gimnazjum nr 13 w Katowicach potwierdził te uwagi. Nasi zawodnicy gładko bowiem pokonali ekipę z Katowic. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem do 17, drugi i ostatni do 18. Tym samym zajęli w turnieju I miejsce. – Ta sztuka udała nam się po raz trzeci z rzędu. Dzięki zwycięstwu moi podopieczni awansowali finału Mistrzostw Polski gimnazjów – cieszy się Marek Przybysz, trener młodych radlinian. Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Piotra Lisickiego – zawodnika naszej drużyny.

Licząna podium
Turniej Mistrzostw Polski odbędzie w dniach od 14 do 18 czerwca w Radomiu. W poprzednich latach szkoła z Radlina zajmowała miejsca VII (Płock 2007) i V (Elbląg 2008). W Radlinie wszyscy liczą, że i w tym roku zostanie zachowany progres z wcześniejszych występów i tym razem nasza drużyna znajdzie się na podium zawodów.

• Numer: 18 (483)
  • Data wydania: 05.05.09