Zwycięstwo na koniec sezonu

28.04.2009 00:00
Juniorzy KS Centrum Wodzisław Śl. zakończyli sezon 2008/2009 meczem wyjazdowym w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKKS-em

Koszykarze z Wodzisławia podtrzymali dobrą passę i wygrali kolejne spotkanie. Dominacja podopiecznych Marka Malika od początku spotkania nie podlegała żadnej dyskusji. W pierwszej kwarcie nasi koszykarze wprost zmietli swoich rywali, wygrywając tę część spotkania 29:10. W drugiej zawodnicy MKS również nie dali za bardzo pograć gospodarzom i kontrolowali przebieg gry. – Cały zespół w tej części spotkania świetnie realizował zadania taktyczne, grał bardzo dobrze w obronie i, jak na zawody w obcej hali, bardzo skutecznie w ataku – komentuje trener wodzisławskiej ekipy Marek Malik. W drugiej części gry zawody się wyrównały. Mimo że w trzeciej kwarcie MMKS odrobił nieco strat to jednak wodzisławianie dowieźli do końca wysokie, wyjazdowe zwycięstwo.
 Po meczu trener Marek Malik mówił o swoich nadziejach na przyszły sezon. – Seria wygranych meczy w końcówce sezonu napawa optymizmem. W przyszłym sezonie mamy nadzieję powalczyć o miejsce w czwórce w makroregionie śląskim, premiujące awansem do 1/4 Mistrzostw Polski w koszykówce juniorów – mówi Malik. Trener pochwalił też swoich zawodników. – W przekroju całego sezonu największy postęp poczynił Bartosz Bielecki, który do bardzo dobrej obrony nareszcie dołożył bardzo dobrą grę w ofensywie, stając się graczem wszechstronnym. Z dobrej strony zaprezentowali się też Paweł Czech, solidny defensor i najsilniejszy gracz w ataku naszej drużyny i Mateusz Matusik, najlepszy wysoki, podkoszowy gracz. Liczymy na powrót do zespołu kapitana drużyny Adriana Orszulika (w tym sezonie leczył kontuzję), który w poprzednich latach był prawdziwą lokomotywą naszego zespołu – dodaje trener wodzisławskiej drużyny.

• Numer: 17 (482)
  • Data wydania: 28.04.09