Trzy medale wywalczyli w wodzie

21.04.2009 00:00
Aleksandra Głomb wicemistrzynią Śląska w pływaniu do lat 12.

W Drużynowych Mistrzostwach Województw młodzików do lat 12, które odbyły się 17 i 18 kwietnia na radlińskiej pływalni gospodarze zdobyli trzy medale. Wśród dwustu zawodników wyróżniła się przede wszystkim Aleksandra Głomb, która w piątkowych startach zdobyła dwa medale. Na dystansie 100 m stylem grzbietowym Ola zajęła II miejsce, zaś na dystansie dwa razy dłuższym młoda radlinianka była trzecia. – To zdecydowanie największy sukces w mojej karierze – cieszy się młoda zawodniczka KS Górnik Radlin. Niestety szczęścia zabrakło  Kindze Rolnik, która na dystansie 200 m stylem klasycznym zajęła czwarte miejsce. Kindze do podium zabrakło jedynie 0.08 sekundy. Dobry wynik osiągnęła również Patrycja Wróblewska, która na  dystansie 200 m grzbietem  była piąta.

W drugim dniu zawodów nie było już niestety medali indywidualnych dla zawodników z Radlina.  Honor gospodarzy uratowała damska sztafeta, która na dystansie 4x100 m stylem dowolnym zdobyła srebrny medal.

• Numer: 16 (481)
  • Data wydania: 21.04.09