Podstawówki wypadły najlepiej

14.04.2009 00:00
Szachistki z Rydułtów triumfowały podczas rejonowego etapu Turnieju Szachowego

Impreza odbyła się 7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1. W rozgrywkach rywalizowali szachiści z powiatu wodzisławskiego i Jastrzębia. Zawodnicy byli podzieleni na cztery grupy: gimnazja, dziewczęta i chłopcy oraz podstawówki, dziewczęta i chłopcy. Szkoła Podstawowa nr 1 z Rydułtów była bezkonkurencyjna zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt. Kacper Bilczewski i Bartosz Poręba pokonali drużynę z rydułtowskiej SP nr 3 w składzie: Marcin Oleś i Martin Rybka. Zawodnicy z „ trójki” zajęli trzecie miejsce. Z kolei laury dla „jedynki” w kategorii dziewcząt wywalczyły  Dagmara Szurek i Agata Stebel. Gorzej poszło reprezentacji dziewcząt z gimnazjum. Marta Góźdź i Paulina Wawoczny z wodzisławskiego Gimnazjum nr 1 zajęły trzecie miejsce. Za to Piotr i Henryk Boldysowie z Gimnazjum nr 1 w Rydułtowach uplasowali się na drugim miejscu.
 16 kwietnia zwycięskie zespoły z SP nr 1 w Rydułtowach walczyć będą o medale w zawodach wojewódzkich – mówi Jacek Stebel, koordynator turnieju.